Вы здесь: Главная » Всё о Чае | Регистрация | Управление заказами | Вход

Главная » Статьи » Всё о Чае ( All about Tea )

Национальные Способы Приготовления Чая
Китайський спосіб приготування Чаю

Класичний ПІН ЧА
Пропонований спосіб традиційного китайського чаювання відрізняє мінімальність атрибутики. Чайні інструменти прості і функціональні, з їх допомогою можна швидко і смачно заварити будь-який китайський чай. Можна сказати, що це широко поширений в даний час в Китаї і на Тайвані спосіб приготування чаю.
1. Підготовка начиння, чаю та води
2. Розігрів чайника
Наливаємо окріп всередину чайника (чаху), заповнюючи його доверху.
3. Наливання водиВода, прогрівшись чайник, виливається в чахай, а звідти - по чашках.
4. Засипка чаю
Процес заповнення чайника сухим чайним листом - красиве і витончене дійство. Перед висипанням у чайне горлечко вставляється воронка. Тільки після цього переміщаємо чайний лист всередину чайника, допомагаючи собі невеликий дерев'яною лопаткою.
5. Заливка води
Доведена до кипіння вода наливається в чайник до рівня горлечка, трохи переливаючись через край. Чайник акуратно накривається кришкою, надлишки води виливаються через носик. Поки чай заварюється, красиво виливаємо воду з чашок в піднос.
6. Виливання чаю
Посудина для приготованого чайного настою (чахай - «море чаю») у тайванському діалекті називається «чаша справедливості» (гундаобей). Це інша назва «чайного моря», геніально відображає суть його використання. Яким ні бути талановитим майстру заварювання чаю, неможливо догодити протилежним крайнощів. Комусь чай здасться занадто прісним, а комусь - густим. Тому рекомендується чайний настій спочатку готувати неміцний, виливати його з чайника в «чашу справедливості». Вже потім за бажанням гостей можна наполягати і довше.
7. Розливання по чашках
Чай з «чайного моря» розливається по чашках до рівня 4/5.
8. Пропозиція чаю
Гостям пропонується взяти чашечки і спробувати чай. Чай дегустується невеликими порціями, осушені до дна чашечки ставляться або назад на чайний піднос, або на стіл.
9. Викладання спить чаю
Один сорт зеленого чаю можна заварювати 3-6 разів. Після того, як напій вже втратив смак, закінчуємо частування гостей чаєм.З чайника видаляємо листя спить чаю.
4. Повернення до вихідного стану
Коли гості йдуть, залишки чаю видаляються, чашечки і чайник споліскуються, ставляться поруч, стикаючись. Посуд завжди повинна бути чистою і сухою - готової для заварювання чаю.
Правила заварювання чаю в гайвані
Крок 1. Готуємо необхідну підходящу чайну начиння, гайвань, чашу справедливості та інші предмети.
Крок 2. Окріп наливаємо у фарфорову гайвань для «обмивання» і прогрівання чашки.
Крок 3. Беремо кришку і пропускаємо через окріп всередині чашки, неквапливо обертаючи. Призначення цієї дії - прогрівання кришечки і обмивання.
Крок 4. Наливаємо кип'яток з гайвані в гундаобей, призначення цієї операції - аналогічне.
Крок 5. Переливаємо гарячу воду з гундаобей в маленькі фарфорові чашки (сяобей) з тією ж метою.
Крок 6. Чайною ложкою (чачі) кладемо чайний лист всередину гайвані. Не слід класти зайвого.
Крок 7. Наливаємо окріп, остиглий до +80 ° С, в гайвань до крайнього верхнього рівня.
Крок 8. Гайвань з перебувають всередині чайним настоєм, отриманими в результаті першої заварки, перевертаємо і виливаємо у велику чайну тарілку (чаюй), так як даний настій не п'є. Призначення цієї операції - «обмивання» чайного листа.
Крок 9. Наливаємо гарячу воду (+80 ° С) у гайвань, доводячи рівень води по внутрішній стінці аж до верхнього краю.
Крок 10. З прогрівшись чашечок виливаємо гарячу воду в чаюй.
Крок 11. Кришку крутимо рукою, переміщаючи з зовнішнього боку піну, що утворилася в чай, при цьому чайний настій легенько перемішується.
Крок 12. У середньому чай заварюється від 1 до 3 хвилин. Після цього настій переливається в гундаобей.
Крок 13. Настій чаю переливається з гундаобей в чабей. Насолоджуємося кольором настою і потім випиваємо чай. Можливо подальше неодноразове заварювання чаю за викладеними вище рекомендаціями. Гунфу ЧаУ
Китаї існує поняття гунфу - майстерність, мистецтво, осягнення істини. Термін цей дуже давній і багатозначний. Назва гунфу ча увазі демонстрацію провідним чайного дійства мистецтва приготування чаю, як правило, улунський, з дотриманням усіх вимог чайного ритуалу. Існує кілька різновидів Гунфуча. Описаний нижче відноситься до тайваньського типом.
Підготовка
Збираємо посуд і інструменти: чайник для чаю (чаху), чайні пари (венсянбей і пінмінбей), підставки (чато), чахай, ситечко, чаша для знайомства з чаєм (чахе), піднос (Чабанов), інструменти (чацзюй), рушник ( Чабуа), скляний чайник для окропу, пальник для кип'ятіння води, спиртівка для підтримки температури окропу в чайнику і сам чай.Всі предмети ретельно розташовуються перед гостями так, щоб вам було зручно готувати чай.
Знайомство з чаєм
Запалюється пальник, на неї ставиться чайник з водою. Поки готується вода, традиційна чахе з чаєм подається гостям для ознайомлення із зовнішнім виглядом і ароматом сухого чайного листа. Будьте уважні до гостей і стежте, щоб вода не перекипіла. Первинне обмивання і прогрів посудуНаливаємо киплячу воду в чайник і накриваємо його кришкою. Потім з чайника воду витонченим рухом переливаємо в чахай, а звідти - акуратно і точно розливаємо по високих чашках венсянбей. При вдалому виборі обсягу чайника і кількості чашок, води вистачить, щоб з надлишком наповнити чашки - це символізує побажання багатства і достатку в житті гостей.
Засипка чаю
За допомогою спеціальної лопатки з набору чайного інструменту, чайний лист акуратно і не поспішаючи пересипаємо в прогрітий і злегка просушений чайник. Іноді в горлечко чайника для зручності вставляється воронка чі з набору інструментів.Обмивання чаюУ чаху наливається окріп. Чайник накривається кришкою і настій відразу виливається в чахай.Обмивання посуду чайним настоємПерший настій чаю традиційно використовується для обмивання і підігріву чашок. Декількома нескладними рухами провідний чайного дійства омиває настоєм чаю чашечки чабей (дегустаційні чашечки) і венсянбей (високі чашечки для вдихання аромату).Заварка чаюЗаповнюємо чайник окропом, витримуємо невелику паузу (залежно від виду і сорту чаю). Настій чаю витонченим рухом переливаємо в чахай, а звідти - акуратно і точно розливаємо по високих чашках венсянбей. За китайською традицією, повної вважається чашка, чаю в якій налито на три чверті.
Перевертання парочок
Венсянбей накриваємо зверху дегустаційними чашечками. Обхоплюємо цю чайну пару пальцями правої руки. Перевертаємо чайну пару. Ставимо чайну пару на підставку. Аналогічну процедуру виробляємо для решти чайних пар і роздаємо їх гостям. У подальшому гості перевертають чайні пари самі.
Дегустація аромату і смаку чаю
Виймаємо венсянбей з чайної пари, і вдихаємо з неї аромат. Дегустуємо чай. Чай можна заварювати багато разів, це залежить від сорту і від бажання гостей пити ще. Звичайно ж, як будь-яке виключне дію для особливих подій, церемонія Гунфуча є моделлю всього світового процесу, суть якого найбільш точно виражена в китайській мудрості про те, що немає нічого постійного, окрім самих змін, оскільки сили Інь і Ян постійно змінюють один одного, взаімоопределяя і доповнюючи один одного. Символічний зміст цього, можна сказати, містичного ритуалу, виражений в перевертанні чашок і укушанні енергій Інь і Ян.
Гунфу Ча вимагає особливої ​​атмосфери та спеціального настрою, досягти якого, втім, не так вже складно.
Предмети, що оточують вас під час чаювання, повинні бути приємні для очей, ніжна музика повинна тішити слух, все навколо повинне бути гармонійним, оскільки всі п'ять стихій беруть участь в чайному дійстві. Відповідно, особистість ведучого церемонії має величезне значення для правильного протікання всього чаювання. Дивним чином його роль і непомітна і визначально одночасно, оскільки ведучий чуйно відчуває стан, створюване чаєм, і м'яко реагує на будь-які зміни, не даючи учасникам ухилитися далеко вбік. У кожного майстра Гунфуча є свої напрацювання, своє тонке вміння, свої прийоми. Можна сказати, що чай створює атмосферу, а майстер її шліфує.

Категория: Всё о Чае ( All about Tea ) | Добавил: rev (04.09.2011)
Просмотров: 880

Корзина Заказа

Ваша корзина пуста

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Copyright Planeta-Tea.com © 20192011-2019
При использовании материалов, активная ссылка на наш сайт обязательна