Вы здесь: Главная » Всё о Чае | Регистрация | Управление заказами | Вход

Главная » Статьи » Всё о Чае ( All about Tea )

Чайная Церимония
 Чайна Церемонія  
 
Найбільш відомі два види чайної церемонії: Китайська і Японська.  
     Японська чайна церемонія виникла на основі стародавніх китайських традицій, які потім були доповнені японцями. Чайна церемонія - це наука про мистецтві вживання чаю. У японців для чайної церемонії будуються спеціальні чайні альтанки, зазвичай у дворі будинку, де збираються гості і господарі для того, щоб випити запашної і смачного чаю.
У Японії п'ють тільки зелений або квітковий чай. Господар будинку зобов'язаний зручно розмістити гостей - вони сидять на циновках або на низьких лавках, простежити за тим, щоб усім було зручно. Господар будинку сам рідко п'є чай.
Під час чайної церемонії ведуться бесіди, часто так збираються творчі люди для обговорення подальших планів. Особливу оформлення альтанки, доріжки, що веде до неї, саду та аксесуарів так само надається велике значення, так як вони впливають на загальний настрій. До чаю подаються тістечка. Спочатку подається велика чашка міцного чаю, з якої по колу п'ють всі гості. Потім по чашках розливається свіжий легкий чай.
       Чайна церемонія в Китаї має відмінності від японської. Спочатку гості оглядають ємність з сухим чаєм, поки господар готує напій. Чашки, як і чайник для заварювання, нагріваються і подаються до столу разом з іншим посудом. Перший раз чай заварюють і воду просто зливають - для того, щоб відігнати поганих духів. На чайних церемоніях китайці вживають тільки зелений чай.
Чай вдруге заливається гарячою водою, настоюється і наливається в чашки, накриті інший ємністю. Чашка є чоловічою енергією, а ємність зверху - жіночої. Надіслані гостям чашки з чаєм перевертаються, і чай п'ють з ємності з жіночою енергією. В ідеалі вважається, що гості, присутні на китайської чайної церемонії не можуть втекти не випивши, хоча б 7 чашок.        За кілька століть культури чаю в Китаї було перепробувано багато способів його приготування, починаючи з примітивною варіння сухого чаю і кінчаючи миттєвим розчиненням екстракту чаю в гарячій воді. Однак як найпростіші, так і найскладніші способи були з плином часу відкинуті. Залишений найраціональніший - той, який ліг в основу міжнародного способу заварювання і якому у загальних рисах слідуємо ми.        
Новий метод збігся з появою поліпшеної фарфорового посуду - з білої порцеляни, глазурованого всередині. Це відразу дозволило розрізнити не тільки смак, але і відтінки, відливи кольору, і головне - аромат чаю.        Так, приблизно в ХV-ХVI ст. цілком перейшли на заварювання в гайванях - спеціальних чашках типу піали об'ємом 200-250 мл, але з різким розширенням у верхній частині і з кришкою, діаметр якої менше діаметра верхнього краю чашки.
Якщо хочете провести церемонію у себе вдома, рекомендуємо вам знайти в магазині повний китайська набір чайної начиння. Ціна набору залежить в основному від кількості включаються ііструментов (з чайними інструментами або без), чайних пар і матеріалу, з якого зроблений набір - фарфор, ісинська глина і ін) Для заварювання чаю використовуються різні інструменти:* Ложка (ча чі) використовується для перекладання заварки;* Голка (ча цзинь) використовується, якщо забився носик чайника;* Воронка (ча сяньло) потрібна для того, щоб не розсипати дорогоцінний чай повз маленького чайника;* Щипці (цзя цзи) - служать для того, щоб брати гарячі чашки, діставати з чайника спить заварку;* Пензлик (ча бі) - з її допомогою доглядають за чайником, прибираючи патьоки.        Отже, ви купили набір, принесли його додому і розставили на ча-лазні (чайної дошці) чайничок, гайвань, чайні пари. (Інструменти тримаєте праворуч від дошки).
У гайвань засипають 4-5 г чаю і негайно ж заливають водою на 2/3 об'єму або до половини об'єму. Час заварювання не перевищує 2-2,5 хвилин, максимум 3-4 хвилини для деяких сортів чаю. Для вимірювання часу можна скористатися пісочним годинником.        
З гайвань чай наливають у чашку для пиття так, що кришка навіть не піднімається (щоб не випустити аромат), вона лише нещільно притискається до країв гайвань, і чай виливається через утворився таким чином зазор. Чаї п'ють в гарячому вигляді маленькими ковточками, без цукру та інших приправ, які, на думку китайців, абсолютно спотворюють справжній аромат чаю.        У примастки і прикрашанні чаю у китайців немає необхідності частково і тому, що вони вживають головним чином жовті, червоні і зелені ароматизовані чаї, які мають виключно ніжний і сильний аромат. Випивши 3/4 вмісту гайвань, що залишилася чверть настою знову заливають окропом. Високоякісний чай можна заливати в гайванях до чотирьох разів (не сливах його), а інші - лише два, максимум три рази.        
Перший настій чаю при такому заварюванні звичайно більш слабкий, світлого відтінку, але ароматний. Смак ж чаю з'являється після другої, третьої заливки. Тому у китайців можна зустріти таке твердження, що найбільш смачна друга заварка чаю. Але це відноситься тільки до заварювання в гайванях. Заварювання чаю в простій чашці або піалі абсолютно не може зрівнятися з заварюванням в гайванях.
Тому ті, хто заварює чай в чашках, вважаючи, що слідують китайському способу, не тільки помиляються, а й псують чай: без кришки він відразу ж видихається і слабо настоюється, а при закриванні чашки блюдцем і зовсім втрачає смак, так як задихається, пріє , бо в блюдечку немає дірки для виходу пари.У набори чайної начиння зазвичай входять невеликі чашечки - низькі і високі.
Як їх використовувати крок за кроком у чайній церемонії:
1. Кип'ятимо воду. Вона повинна бути м'якою, в ідеалі - джерельної. Зняти з вогню воду потрібно, коли на поверхні з'являються і лопаються великі бульбашки.
2. Знайомимося з чаєм. Призначений для заварки чай насипається в чахе (чайну коробочку). Робимо вдих, насолоджуємося ароматом...
3. Підігріваємо чайник для заварювання, наповнюємо його сухим чаєм, заливаємо окропом.
4. Закриваємо чайник кришкою, укутуємо рушником, збовтуємо, розгойдуючи чайник з боку в бік.
5. Перший настій чаю не п'ють - його використовують для обмивання чайного листа та підігріву чайної пари - високої чашечки (венсябей) і низькою, питної (чабей).
6. Заварив чай ​​розливають по венсябей на три чверті об'єму. Потім накривають чабей. Щільно притискають один до одного і перевертають.
7. Коли чай випитий, процес повторюють знову. Чай заварюють три-чотири рази, поки він не втратить свій смак і аромат. Китайці кажуть так: випив - доливай, долив - випий.
_____________________________________________
У Китаї існує поняття "Гун фу" або "Кунг фу", перекладне як вільний час і залежно від контексту трактуемое як "час, витрачений на придбання майстерності", "час, витрачений на підвищення свого мистецтва", "час, витрачений на осягнення істини ". Термін дуже стародавній і багатозначний. Назва "Гун фу ча" має на увазі демонстрацію мистецтва приготування чаю, як правило улунський, з дотриманням усіх вимог технології приготування напою і традиційного етикету.
1. Підготовка посуду, чаю та водиОсновні компоненти: чайник для чаю, чайні пари, підставки, Ча Хай, ситечко, чайна коробочка для подачі чаю, чайний столик, набір інструментів, чайний рушник, скляний чайник для окропу, пальник для кип'ятіння води, спиртівка для підтримки температури окропу в чайнику і сам чай.«Цюй Xа» - витяг чаю з щільно закритою чайниці. Запалюється пальник, на неї ставиться чайник з водою. Поки готується вода, викладаємо чай з традиційної чайниці в бамбуковий або фарфоровий чахе і подаємо гостям для ознайомлення із зовнішнім виглядом і ароматом сухого чайного листа.
2. "Чжі ча" - пересипаємо листя в Ча ху "традиційний заварювальний чайник".
3. Прогрів посуду.Наливаємо киплячу воду в чайник і накриваємо його кришкою. Потім воду з чайника витонченим рухом переливаємо в Ча хай "чашу справедливості", а від туди акуратно і точно розливаємо по чашках для вдихання аромату, таким чином прогріваючи весь посуд.
4. Засипка чаю.За допомогою спеціальної Ложки "Ча чи" з інструментів для чайної церемонії, чайний лист акуратно і не поспішаючи пересипаємо в прогрітий і злегка просушений чайник. Іноді в горлечко чайника для зручності вставляється воронка, щоб не розгубити чайне листя.
5. "Сі ча" - Омивання чаю.Чай заливається окропом, чайник накривається кришкою, і перший настій через кілька секунд виливається в Ча хай "чашу справедливості". Він не для пиття, це робиться для промивання чаю від пилу, яка утворилася на ньому із за довгого зберігання, при його сушінні "ферментації".
6. "Сі бей" - Омивання посуду чайним настоєм.Перший настій чаю, традиційно використовується для омрвенія і прогріву чашок. Декількома нескладними рухами майстер чайної церемонії обробляє настоєм чаю чайні пари.
7. Заварка чаю.Заповнюємо чайник окропом. Обливаємо його гарячою водою, витримуємо нетривалу, індивідуальну паузу "залежно від виду і сорту чаю". Настій чаю м'яким рухом переливаємо в Ча хай "чашу справедливості", а звідти - акуратно і точно розливаємо по чашках для вдихання аромату і накриваємо їх зверху дегустаційними чашечками. Обхоплюємо цю чайну пару пальцями правої руки, перевертаємо. Ставимо її на підставку. Аналогічну процедуру виробляємо для решти чайних пар і роздаємо їх гостям. У подальшому, гості перевертають чайні пари самі.
8. Дегустація аромату і смаку чаю.Виймаємо чашечку для вдихання аромату "Вен сян бей" з дегустаційної чашечки "Пін мін бей" і вдихаємо з неї аромат. Дегустуємо чай. Чай можна заварювати багато разів, це залежить від сорту чаю і від бажання гостей продовжувати чаювання.У Піднебесній вважалося, що в процесі приготування чаю гостям, краще не розмовляти, це може перешкодити правильному настрою на чай. Але навряд чи ведучий чайну церемонію робитиме гостям будьякі зауваження або давати нав'язливі поради - це не в правилах китайської гостинності. Завдання майстра, проявити вища майстерність у приготуванні чаю "Гун фу ча" - надати можливість Вам долучитися до давньої традиції, а не змушувати відчувати себе ніяково.

Категория: Всё о Чае ( All about Tea ) | Добавил: rev (05.07.2011)
Просмотров: 1448

Корзина Заказа

Ваша корзина пуста

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Copyright Planeta-Tea.com © 20192011-2019
При использовании материалов, активная ссылка на наш сайт обязательна